فهرست

سيستم كاربري
 


هفتاد و ششمين سالگرد شهادت آيت الله مدرس(ره) در كاشمر برگزار شد

همزمان با دهم آذر، مراسم هفتاد و ششمين سالگرد شهادت آيت‌الله سيد حسن مدرس(ره) و روز مجلس در آرامگاه آن شهيد بزرگوار برگزار شد که در آن حضور داشتم.

92/09/16

  تجليل از اهداكنندگان و واقفان كتاب و پيشكسوتان عرصه كتابداري

توجه ويژه به مقوله كتاب و كتابخواني در آستان قدس رضوي الهام گرفته از نهضت عظيم علمي حضرت رضا(ع) است. این را در آئين تجليل و نكوداشت اهداءكنندگان كتاب و پيشكسوتان عرصه كتابداري كتابخانه‌هاي آستان قدس رضوي که در سالن همایش‌های کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار شد، گفتم.

92/09/07 :تاريخ

  اطلاع‌رساني درست اخبار آستان قدس رضوي كمك بزرگي به كشور است

در شانزدهم آبان‌ماه دیدار صمیمانه‌ای با مديرعامل جديد خبرگزاري جمهوري اسلامي ایران (ايرنا) داشتم.

92/08/19 :تاريخ

  افتتاح يك مجتمع ميان راهي ديگر؛ شماره 19 محور چناران- قوچان

همان طور كه قبلا اعلام شده بود نمازخانه و مجتمع ميان‌راهي شماره 19 امام رضا(ع) هم در شهرستان چناران افتتاح شد. در مراسم افتتاح اين مجتمع علاوه بر من، آقايان حجت الاسلام والمسلمين تاجي امام جمعه وحسيني فرماندار شهرستان چناران، مهندس مهدي عباسي مدير عامل سازمان عمران و توسعه خراسان و مهندس شهركي مدير كل حمل و نقل و پايانه‌ هاي خراسان رضوي هم حضور داشتند و به ارائه گزارش پرداختند.

92/08/14 :تاريخ

  آستان قدس رضوي بزرگترين و منظم ترين مجموعه موقوفاتي جهان است

بيستمين نمازخانه و مجتمع رفاهي ميان‌راهي امام رضا(ع) هم در دهه ولايت و اعياد قربان و غدير افتتاح شد. اين بنا در كيلومتر 25 جاده تربت جام – فريمان واقع شده و در زميني به مساحت 6 هزار مترمربع با زيربناي كل 1080 مترمربع، فضاهايي همچون نمازخانه آقايان و بانوان، كفشداري‌هاي مجزا، صحن مركزي، واحدهاي تجاري، رستوران، آشپزخانه، فضاهاي نشيمن، آب نما، فضاي بازي كودكان، آلاچيق و پاركينگ را در اختيار زائران امام رضا(ع) قرار مي‌دهد. 14 ميليارد و 500 ميليون ريال صرف احداث اين مجموعه شده است.

92/08/04 :تاريخ

  چهاردهمين دوره مسابقات كشوري بسكتبال با ويلچر با حضور اسوه‌هاي رشادت

گسترش ورزش به خصوص ورزش همگاني در نگاه مديريت عالي آستان قدس رضوي همواره از جايگاه ويژه اي برخوردار است. در مجموعه تربيت بدني آستان قدس رضوي، توجه ويژه‌اي به اقشار و سنين مختلف شده و شرايط پرورش جسم و به تبع آن پرورش روح و روان اقشار مختلف فراهم شده است. آخرين جمع ورزشي كه حضور در بين آنها برايم انرژي بخش بوده است، آئين اختتاميه چهاردهين دوره مسابقات بسكتبال با ويلچر قهرماني كشور ويژه جانبازان و معلولان است كه در سالن ورزشي آسايشگاه جانبازان امام خميني (ره) مشهد برگزار شد.

92/08/04 :تاريخ

  دهه كرامت، فرصتي براي ايجاد شور و نشاط معنوي در جامعه

اختتاميه ششمين جشنواره بين المللي فرهنگي و هنري هشتمين خورشيد ولايت هم در دومين روز از دهه كرامت رضوي برگزار شد. در اين مراسم حضور يافتم و از برگزيدگان جشنواره در رشته‌هاي مختلف فرهنگي و هنري تقدير كردم.

92/08/04 :تاريخ

  لزوم احياي دوران طلايي تمدن اسلامي

به منظور افزایش هماهنگی و افزایش کیفیت جشن‌های دهه کرامت، جلسه‌ای صمیمی با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي فرهنگي و اجرايي كشور در سازمان مركزي آستان قدس رضوي برگزار شد. نكته مهمي كه من در این نشست بر آن تاكيد كردم اين بود كه بايستي با احياي دوران طلايي تمدن و فرهنگ اسلامي، زمينه شكوفايي و گسترش علوم و دانش‌هاي اسلامي را ايجاد نمائيم.

92/08/04 :تاريخ

  جشنواره امام رضا(ع) و نقش بي‌بديل آستان قدس رضوي در الهام بخشي به آن

در اختتاميه يازدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) كه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و ساير مسئولان و چهره‌هاي فرهنگي كشور، همزمان با شب ميلاد امام رضا(ع) در تالار صباي صدا و سيماي مشهد برگزار شد، به نقش بي‌بديل آستان قدس رضوي در الهام بخشي و همراهي اين جشنواره تاكيد شد.

92/07/18 :تاريخ

  رونمايي از محصولات جديد موسسات فرهنگي آستان قدس رضوي

«به پيشگاه خورشيد» عنوان مراسمي است كه از سال 89 تاكنون، هر ساله در دهه كرامت برگزار مي‌شود. امسال اين مراسم براي چهارمين بار در آستانه‌ی خجسته ميلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) با عنوان «به پيشگاه خورشيد4» برگزار شد و فرماندار مشهد، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي و مديركل تبليغات اسلامي خراسان رضوي هم ميهمان آن بودند.

92/07/18 :تاريخ

  آستان قدس رضوي به پايگاه عظيم نشر معارف اسلامي تبديل شده است

يكي از برنامه‌هاي اینجانب به عنوان قائم مقام آستان قدس رضوي در اين سال‌ها، اين بوده است كه در آخرين جمعه‌ی دهه كرامت به عنوان سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوي حضور داشته باشم. امسال نيز اين توفيق نصيبم شد تا در جمع زائران بارگاه ولي نعمتم؛ امام هشتم(ع) اشاره‌ی كوچكي به فعاليت‌هاي خادمان ايشان داشته باشم

92/07/18 :تاريخ

  نگاه اسلام به جايگاه خانواده

خانواده يكي از مهم‌ترين اركان جامعه است که نیازهای احساسی، عاطفی و مذهبی، معنوی همه اعضای خانواده را تأمین می‌کند و از ابتدای تاریخ بشريت تاکنون، به عنوان اصلی‏ترین نهاد اجتماعی، زيربناي جوامع و منشأ فرهنگ‌ها، تمدن‌ها و تاريخ بشر بوده است و می‌توان گفت که شاکله‌ بنیان خانوداه از تاریخ نخستین به عنوان هسته اصلی شکل گرفته که در مسیر تحولات زمان تغییر کرده است.

92/06/12 :تاريخ

  تعامل فرهنگی و گفتگوی تمدن‌ها در صنعت گردشگری

گردشگري عاملی مؤثر در تعامل فرهنگی، گفتگوي تمدن‌ها، برقراري انس و الفت بین ملت‌ها، انتقال تجربیات، گسترش علم و فن آوري و رونق اقتصادي و رشد اجتماعی است. در تفکر دینی اسلام، کارکرد جهانگردي از جنبه خاصی مورد توجه قرار گرفته است به گونه‌اي که سیر در زمین براي رسیدن به درکی بالا جهت ستایش قدرت مطلق و تأمل در نظام آفرینش خداوند از سفارش‌هاي مؤکد قرآن است و در آیات متعدد قرآن کریم به این موضوع اشاره شده است.

92/06/09 :تاريخ

  مولفه ها و دستاوردهای مدیریت اسلامی در آستان قدس رضوی

امام صادق(ع) می‌فرمایند: « هرکس متولی کاری از امور مردم شود و با عدالت رفتار کند، خداوند وحشت قیامت را سلب کرده و او را داخل بهشت می‌کند». بارگاه ملكوتي حضرت امام علي بن موسي الرضا(عليه‌آلافُ التحّية والثناء) كه باغي از باغ‌هاي بهشت است همواره حصن حصين ولايت، قبله اهل دل و ملجأ مؤمنان صادق مي باشد.

92/06/09 :تاريخ

  انتشار سالانه 3میلیون نسخه کتاب در 900 عنوان پس از انقلاب اسلامی

امسال هم توفیق شد و توانستم بازدیدی از نمایشگاه کتاب تهران داشته باشم. دیدن شور و اشتیاق جامعه کتاب‌خوان کشور برای من که سالها در آستان قدس رضوی به عنوان یکی از بزرگترین ناشران کشور خدمت کرده‌ام، زیبایی خاص خودش را دارد. امسال غرفه آستان قدس مورد اقبال بیشتری بود و هم از نظر وسعت و هم از نظر تعداد کتب ارائه شده در میان سایر ناشران می درخشید.

92/02/24 :تاريخ

  آيين تجليل از دانش‌آموزان ساعي آستان قدس رضوي برگزار شد

مراسم تقدير از دانش‌آموزان ساعي آستان قدس رضوي با حضور جمعي از مديران و کارکنان آستان قدس رضوی در مؤسسه تربيت بدني این آستان مقدس برگزار شد. من هم بدلیل علاقه و وظیفه اداری ام در این مراسم حضور داشتم. دیدن جوانان و نو جوانان موفق و ساعی خانواده بزرگ آستان قدس رضوی وجد و شور و حال خاصی به فضای سالن داده بود.

92/02/24 :تاريخ

  پيوند ناگسستني قرآن و عترت در آستان قدس رضوي

در مراسم اختتاميه يازهمين جشنواره سراسري علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوي حضور داشتم، در این مراسم گفتم: فعاليت‌هاي قرآني مهم‌ترين رسالت فرهنگي آستان قدس رضوي را تشكيل مي‌دهند و بحمدالله نتيجه درخشان آن تبديل مجموعه معنوي آستان مقدس رضوي به قطب فعاليت‌هاي قرآني در جهان اسلام است.

91/08/08 :تاريخ

  امروز رسانه‌ها قدرتمندترين ابزار در عرصه فرهنگ‌سازي و انتقال اطلاعات و اخبار هستند

در هشتمين اجلاس سراسري مديران و سرپرستان خبرگزاري فارس در مشهد كه با حضور آيت الله علم‌الهدي امام جمعه مشهد، دكتر صلاحي استاندار خراسان رضوي و مديران استان برگزار شد، حضور داشتم و گفتم: امروز رسانه‌ها قدرت‌مندترين ابزار در عرصه فرهنگ‌سازي و انتقال اطلاعات و اخبار هستند.

91/07/30 :تاريخ

  نشاط، معنويت و اميد، ره‌آورد سفر پربركت حضرت رضا(ع) به ايران

روز پنج‌شنبه در اختتاميه جشن‌هاي ميلاد امام رضا(ع) که در مركز نمايشگاه‌ها و همايش‌هاي آستان قدس رضوي برگزار شد، شرکت کردم. تشکر و قدردانی از کسانی که این حماسه بزرگ را در دهه کرامت خلق کردند را وظیفه خودم می‌دانم. جشن‌های دهه کرامت هر سال با شکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود و این کار کوچکی نیست. همینجا دوباره از همه این تلاشگران کمال سپاس را دارم و از درگاه خداوند سبحان برایشان آرزوی به‌روزی و خوشبختی می‌‌نمایم.

91/07/30 :تاريخ

  حضور امام رضا(ع) در ايران و ايجاد تحول عظيم فكري، ديني، سياسي و اجتماعي

امسال هم در ایام دهه کرامت و در روز میلاد حضرت رضا علیه السلام سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه بودم. سخنرانی در حضور خیل عظیم عاشقان اهل بیت‌(ع) و ارائه گزارش پربار عملکرد آستان مقدس رضوی برایم فرصت با ارزشی محسوب می‌شد.

91/07/22 :تاريخ

  مدارس امام رضا(ع)، بايد نخبگان جهان اسلام را پرورش دهند

در اولين هم‌انديشي خادمان حريم علمي عالم آل محمد(ص) حضور داشتم. حضور در میان جوانان شور و نشاط جوانی را به یادم می‌آورد. در میان آنها زندگی کردن برای من که سالهاست در دانشگاه تدریس می‌کنم فرصت بزرگی است. پرداختن به فعاليت‌هاي فرهنگي و توجه‌ ويژه به كارها‌ي آموزشي از مهم‌ترين اولويت‌هاي آستان قدس رضوي طي سال‌هاي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بوده است.

91/07/22 :تاريخ

  چشم‌انداز آستان قدس رضوي ثمره‌ي نگاه بلند حضرت آيت الله واعظ طبسي است

در مراسم رونمايي از مستندات چشم‌انداز آستان قدس رضوي ضمن تبريك ايام دهه‌ي كرامت و بهره‌مندي از كرامات رضوي گفتم: توليد چشم‌انداز آستان قدس رضوی بر اساس كلان‌نگري، آينده‌نگري و نگاه عميقي است كه توليت عظمای آستان قدس رضوي همواره داشته‌اند و امروز به حجمي از فعاليت‌ها نايل شده‌ايم كه با يك هزار سال گذشته مقايسه‌ناپذير است.

91/07/22 :تاريخ

  مردم دنیا تشنه‌ی معارف و سیره‌ی ناب رضوی هستند

در مراسم اختتامیه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی رشاد رییس حوزه‌ی علمیه امام رضا(ع) تهران و رييس پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، سيدجواد جعفری مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مدیرمسئول روزنامه خراسان و جمعی از مدیران فرهنگي آستان قدس رضوی برگزار شد، شرکت کردم

91/07/22 :تاريخ

  امروز مهم‌ترين رسالت آستان قدس، ترويج معارف و آموزه‌هاي رضوي است

عصر روز سه شنبه مراسم معارفه مدیرعامل جدید بنیاد فرهنگی رضوی که مدارس امام رضا(ع) زیر نظر آن اداره می‌شوند، برگزار شد. در این مراسم نتایج ورود گسترده آستان قدس رضوی به عرصه هاي فرهنگي و پژوهشي را تشريح كردم.

91/04/25 :تاريخ

  جاودانگي و اثرگذاري هنرهاي حرم مطهر رضوي بي‌نظير است

روز سه‌شنبه در مراسم اختتاميه دومين دوسالانه تصويرگري نيايش كه در تالار نور برگزار شد، حضور داشتم. «دومين دوسالانه تصویرگری نیایش» توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری و با همكاري موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی و انجمن فرهنگی هنری تصویرگران در بخش‌هايي با موضوع امام رضا(ع)، نیایش و داستان‌های مذهبی برگزار شده بود.

91/04/19 :تاريخ

  هجدهمين مجتمع رفاهي ميان راهي امام رضا(ع) در بجستان افتتاح شد

هربار که برای افتتاح یک پروژه جدید در آستان قدس رضوی به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنم در طول مسیر به فرصتی که برای خدمت‌گزاری به عاشقان اهل بیت علیهم‌السلام برایم مهیا شده‌است بیشتر فکر می‌کنم. این آستان مقدس با مدیریت داهیانه آیت‌الله واعظ طبسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منشاء خدمات ارزشمندی برای زائران و مشتاقان زیارت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) بوده‌است.

91/04/13 :تاريخ

  جانبازان، جلوه‌هاي جاويدان ولايت‌پذيري، ايثار و شهامت هستند

روز دوشنبه اين هفته به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت عباس(ع) مراسمي براي تجليل از جانبازان محترم آستان قدس رضوي در سالن شوراي سازمان مركزي آستان قدس رضوي برگزار شد.

91/04/11 :تاريخ

  شروع بهره برداری از دو پروژه بزرگ فرهنگی و مذهبی در استان قزوین

روز دوشنبه توفیق حاصل شد و به لطف خداوند و عنایت حضرت رضا(علیه السلام) مسجد و مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) و مجتمع آموزشی شبانه روزی امام رضا(ع) موقوفه زیاران استان قزوین افتتاح شد. این مراسم با حضور آیت الله هادی باریک بین، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین و مهندس احمد عجم، استاندار قزوین و جمعی از معاونین و مشاورین آستان قدس رضوی برگزار شد.

91/03/30 :تاريخ

  این جلوه‌های عظیم بندگی به برکت انقلاب اسلامی است

یکی از جذاب ترین برنامه‌های سالانه من شرکت در جمع معتکفان مسجد گوهرشاد است. هرچند خودم به دلیل مشغله کاری و تعهداتی که پذیرفتم نمی‌توانم در جمع ایشان باشم اما سعی می‌کنم حتما سری به حضور معنوی عاشقان اهل بیت‌(ع) بزنم و از روند اجرایی و مسایل و مشکلات احتمالی باخبر شوم.

91/03/20 :تاريخ

  آمادگي ارائه تجربيات ارزشمند آستان قدس رضوي به ساير اماكن متبركه جهان اسلام

روز شنبه نشستي با حجت‌الاسلام والمسلمين سيد اكبر حسيني‌نژاد، نائب التوليه و جمعي از مديران آستانه مقدسه قم داشتم. در اين جلسه ضمن خوش آمد گويي و ابراز خرسندي از حضور ايشان در مشهد مقدس گفتم: آستان قدس رضوي آمادگي دارد تا تجربيات ارزشمند خود در زمينه‌هاي متعدد فرهنگي، عمراني، اقتصادي، حفاظت، صيانت و شكوفايي موقوفات را به ساير اماكن متبركه جهان اسلام ارائه دهد.

91/03/10 :تاريخ

  شكوفايي سبك هنري جمهوري اسلامي در آستان قدس رضوي

روز چهارشنبه از موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی بازدید بسیار جذابی داشتم. در این بازدید به بخش‌های مختلف این موسسه سری زدم و از نزدیک با تلاش هنرمندان جوان و خلاقی آشنا شدم که نهایت سعی و تلاش خود را در ارائه سبک هنری جدید ایرانی اسلامی داشتند.

91/03/10 :تاريخ

  جلسه هيأت امناي دانشگاه امام رضا(ع) با حضور استاندار خراسان رضوي

نشستی با حضور رحيم صفوي، دستيار رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعي از انديشمندان كشوري و استاني برگزار شد، درباره مباحثي همچون رشته‌هاي جديد، مشكلات موجود و چگونگي جذب دانشجويان خارجي در رشته‌هاي جديد اين دانشگاه بحث و تبادل نظر شد.

91/03/10 :تاريخ

  ملت ايران و افغانستان از انس و همگرايي فكري و فرهنگي برخوردار هستند

روز پنج شنبه دیداری با وزير هوانوردي كشور افغانستان داشتم. در این دیدار یادآور شدم: ملت‌هاي ايران و افغانستان از انس و همگرايي فكري و فرهنگي بسياري برخوردار هستند.

91/03/09 :تاريخ

  گزارش تصویری بازدید از موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی

روز چهارشنبه بازدیدی داشتم از موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی که محل تلاش و کوشش جوانهای با استعداد و خلاقی است که هنرمندانه ترین نوع نگاه را به معارف رضوی و اهل بیت علیه السلام دارند.

91/03/03 :تاريخ

  فعاليت‌هاي آستان قدس رضوي در زمينه دارويي و درماني الگوست

روز پنج‌شنبه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن انجام شد. در این مراسم چشم انداز های وسیع آستان قدس رضوی در زمینه دارو و درمان را دوباره برای کارکنان این شرکت ترسیم کردم و نقطه نظرات تولیت عظمای آستان قدس رضوی را متذکر شدم.

90/12/02 :تاريخ

  گزارش تصويری ديدار با قائم مقام توليت حرمين شريفين

نشست مشتركی با اعضاي هيأت امناي حرمين امامين كاظمين(ع) در حرم مطهر رضوي داشتم که گزارش تصویری آن در ادامه آمده است.

90/10/12 :تاريخ

  سرعت در بازسازی عتبات عاليات همزمان با خروج نيروهای آمريکايی از عراق

نشست مشتركی با اعضاي هيأت امناي حرمين امامين كاظمين(ع) در حرم مطهر رضوي داشتم. در این نشست ضمن ابراز خرسندی از خروج نيروهاي آمريكايي از كشور عراق، گفتم: بسيار خوشحالیم كه با پايان حكومت ظالمانه رژيم بعثي، سرانجام يك حكومت اسلامي و شيعي برپا شد

90/10/11 :تاريخ

  مراسم عزاداری امام حسين عليه السلام

گزارش تصویری مراسم دهه دوم محرم که هر ساله در خانه به کمک پسرم برگزار می شود.

90/10/10 :تاريخ

  مراسم اهداي پرچم متبرك به هيئات مذهبي منتخب استان هاي كشور

دوباره محرم فرارسید. همیشه این روزها پر کارترین روزهای زندگی من بوده‌است. مراسم‌‌های مختلفی در حرم برگزار می‌شود که هر شب در این مراسم‌های پرشور عزاداری حاضر می‌شوم. مراسم اهداء پرچم متبرك بارگاه منور رضوي به هيئات مذهبي منتخب استان‌هاي كشور، در رواق مباركه شيخ حر عاملي حرم مطهر رضوي برگزار شد. در این مراسم چند دقیقه‌ای درباره امام حسین و واقعه کربلا حرف زدم.

90/09/12 :تاريخ

  مراسم اهداي پرچم متبرك به هيئات مذهبي منتخب استان‌هاي كشور

گزارش تصویری مراسم اهداء پرچم متبرك بارگاه منور رضوي به هيئات مذهبي منتخب استان‌هاي كشور، در رواق مباركه شيخ حر عاملي حرم مطهر رضوي

90/09/09 :تاريخ

  سرلوحه کار همه ما بايد تکريم زائر و خدمت‌رسانی هرچه بهتر و بيشتر باشد

روز چهارشنبه در مراسم گرد هم‌آیی خدام سادات حرم مطهر رضوی که به مناسبت عید سعید غدیر خم و با حضور دو هزار نفر از سادات برگزار شد، شرکت کردم. از آنجا که من هم از خدام سادات هستم حضورم بسیار نشاط انگیز بود. در جمع گروهی شرکت داشتم که فرزندان بهترین انسان‌های روی زمین هستند.

90/08/29 :تاريخ

  مراسم بزرگداشت سادات

گزارش تصویری مراسم گردهمآیی خدام سادات حرم مطهر رضوی که به مناسبت عید سعید غدیر خم و با حضور دو هزار نفر از سادات برگزار شد.

90/08/27 :تاريخ

  مجموعه‌ی آستان قدس رضوی آمادگی همکاری و انتقال تجارب به کشور بوسنی را دارد

روز پنج شنبه با سفیر کشور بوسنی دیداری داشتم. در این دیدار که پس از بازدید کامل و جامع وی از بخش‌های مختلف آستان قدس انجام شده‌بود، درباره تحولات کشورهای مسلمان در جهان گفتگویی داشتیم و متفق‌القول شدیم به اینکه فقط حکومت الهی این روزها نیاز جوامع بشر را پاسخ می‌دهد.

90/08/26 :تاريخ

  آموزه‌هاي قرآن تنها نجات‌بخش جوامع بشري است

روز پنج شنبه از طرح كتابت قرآن كريم كه در دارالهدايه حرم مطهر رضوي برگزار شد، بازدیدی داشتم. از حضور جوانان بسیار خوشحال شدم و امیدوارم اينگونه فعاليت‌ها بتواند در آشنايي جوانان با آموزه‌هاي قرآن و بكارگيري تعاليم آن موثر واقع شود.

90/08/22 :تاريخ

  مرکز تخصصی مشاوره خانواده و خدمات روان‌شناختی «آستان مهر» افتتاح شد

پنج‌شنبه صبح در مراسم افتتاح مرکز تخصصی مشاوره خانواده و خدمات روان‌شناختی «آستان مهر» که رئیس سازمان نظام روان‌شناسی کشور و جمعی از مدیران و اساتید حوزه‌ی روان‌درمانی در مشهد حضور داشتند شرکت کردم.

90/08/22 :تاريخ

  بازديد از طرح کتابت قرآن کريم در دارالهدايه

گزارش تصویری

90/08/21 :تاريخ

  افتتاح مرکز تخصصی مشاوره خانواده و خدمات روان‌شناختی «آستان مهر»

گزارش تصویری

90/08/21 :تاريخ

  جشن شکرانه ؛مراسم اختتاميه برنامه های دهه کرامت

فرصتی پیش آمد تا از تلاشگران حوزه های مختلف آستان قدس رضوی که در ایام دهه کرامت زحمات زیادی کشیده بودند تشکر و قدردانی ویژه به عمل آوریم. حضور در این مراسم برایم بسیار دلنشین و جذاب بود.

90/08/12 :تاريخ

  گزارش تصويری افتتاح نمايشگاه سرزمين نور

در حاشیه جشن رونمایی از کتب و محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی از نمایشگاه سرزمین نور که کنار موزه مردم شناسی قرار گرفته بازدیدی انجام دادم.

90/08/12 :تاريخ

  نظرات زائران محترم در ارائه خدمات مطلوب هميشه مدنظر است

در جلسه شوراي معاونين و مشاورين آستان‌قدس‌رضوي دو مطلب پيگيري شد موضوع اول پيگيري زمانبندي پروژه هاي مختلف بود

90/05/06 :تاريخ

  تعيين شاخص فعاليت هاي آستان قدس رضوي در بحث چشم انداز

امروز قراري داشتيم با آقاي دكتر دعائي از اساتيد رشته مديريت دانشگاه فردوسي مشهد ، آقاي شربتدار و آقاي ممتاز براي بحث و پروژه هاي مطالعاتي و پژوهش پيرامون محورهاي چشم انداز در حوزه معاونت اماكن متبركه .

90/05/06 :تاريخ

  آحاد جامعه بايد از بركات دهه كرامت بهره‌مند شوند

روز چهارشنبه بیست و دوم تیرماه سال جاری در اولين جلسه ستاد دائمي جشن‌هاي ميلاد امام رضا(ع) سال 1390 که با حضور مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار می‌شد شرکت داشتم.

90/05/06 :تاريخ

  شركت در مراسم تشييع آيت ا... صدر

امروز در مراسم تشييع و خاك سپاري يكي از ائمه جماعات حرم مطهر حضرت رضا (ع) مرحوم آيت‌ا... صدر كه از علماي بنام مشهد مقدس محسوب مي‌گردد شركت كرديم.

90/05/03 :تاريخ

  بايد در فضاي وب و الكترونيك گام‌هاي بلندتري برداريم

روز چهارشنبه بیست و دوم تیرماه در مراسم آغاز به‌كار سايت "آستان مهر" در موسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي حاضر شدم . در اين روز، پايگاه اينترنتي آستان مهر با دو باشگاه «باشگاه همسران جوان» و «فعلاً مجردها» و با تأكيد بر ارائه محتوا در قالب چند رسانه‌اي‌ها همچون مجلات الكترونيكي، بلوتوث‌هاي آموزشي و...، فعاليت آزمايشي خود را آغاز كرد. از جمله ويژگي‌هاي اين حركت اينترنتي، راهبري باشگاه‌ها توسط جمعي از صاحب‌نظران حوزوي و دانشگاهي فعال در عرصه خانواده و جوان و توليدي

90/04/29 :تاريخ

  اقامه نماز جماعت به امامت آيت الله مکارم شيرازی در صحن جامع رضوی

نماز مغرب و عشا در صحن جامع رضوی حرم مطهر به امامت حضرت آيت الله مکارم شيرازی برگزار شد.

90/04/18 :تاريخ

  شانزدهمين نمازخانه و مجتمع رفاهي امام رضا(ع) در بشرويه به بهره برداري رسيد

روز پنج شنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه در مراسم شروع بهره برداری شانزدهمين نمازخانه و مجتمع رفاهي امام رضا(ع) در بشرويه که امام جمعه، فرمانداران طبس و بشرويه و جمعي از مسئولان استان خراسان جنوبي و مديران آستان قدس رضوي حضور داشتند، در خصوص ثمرات بی پایان وقف در آستان قدس رضوی بعد از انقلاب اسلامی صحبت کردم.

90/02/31 :تاريخ

  پيكر پاک شهيد برونسي به خاک سپرده شد

مراسم خطبه‌خواني و تشييع پيكر مطهر شهيد عبدالحسين برونسي و شهداي گمنام، پيش از ظهر روز شنبه مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم مطهر رضوي برگزار شد.

90/02/20 :تاريخ

  گزارش تصويری از مراسم افتتاح مرکز داده آستان قدس رضوی

مراسم افتتاح بزرگ‌ترين مركز داده شرق كشور توسط آستان قدس رضوی با حضور معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري خراسان رضوي، امام جمعه موقت مشهد مقدس، مديران عامل شركت مخابرات و تعدادي از بانك‌ها و جمعي از مديران آستان قدس رضوي روز یکشنبه یازدهم اردیبهشت برگزار شد.

90/02/18 :تاريخ

  تمامي امكانات آستان قدس رضوي براي گسترش معارف اهل بيت(ع) به كار گرفته مي‌شود

روز دوشنبه پنجم اردیبهشت ديداری با جمعي از اعضاي مجلس علماي كشور اندونزي كه براي زيارت بارگاه منور رضوي به مشهد مشرف شده اند، داشتم.

90/02/08 :تاريخ

  افزايش ميزان بهره‌وري از اولويت‌هاي سال جهاد اقتصادي است

روز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه سال جاری در مراسم بهره برداري از طرح توسعه‌ي داروخانه‌ي امام(ع) كه با حضور دكتر شبستري، رئيس بهداشت و درمان خراسان رضوي و جمعي از مديران اجرايي، اقتصادي و فرهنگي آستان قدس رضوي و مديران بخش‌هاي دارو و درمان خراسان رضوي برگزار شد شرکت داشتم.

90/02/08 :تاريخ

  شركت در همايش تخصصي مرجعيت علمي اهل بيت (ع)

در اين همايش مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور بين الملل نقش تشيع در فرهنگ و تمدن اسلامي ايراني را نقشي عظيم و فراگير دانست

90/02/04 :تاريخ

  انتصاب و معرفي مدير كل جديد روابط عمومي آستان‌قدس‌رضوي

به دنبال سياستهاي آستان‌قدس‌رضوي در خصوص نقل و انتقالات و جابجايي مديران، به پيشنهاد اينجانب و تأييد و تصويب توليت عظماي آستان‌قدس‌رضوي جناب آقاي يوسفي به عنوان مديركل جديد روابط عمومي آستان‌قدس‌رضوي منصوب و از خدمات جناب آقاي ضرابي قدرداني گرديد.

89/10/12 :تاريخ

  افتتاح مجتمع فرهنگي و كتابخانه اي درگز

درگز يكي از شهرستانهايي است كه با فاصله نسبتاً طولاني با مشهد مقدس واقع شده است و براي رسيدن به آن بايد كوههاي صعب العبور نزديك مرز لطف آباد نظير كوههاي الله اكبر و هزار مسجد را طي نمود.

89/10/12 :تاريخ

  حركت در مسير توجه به جوان و نوجوان اصل است

جلسه مجمع عمومي ساليانه مؤسسه خدمات مشاوره اي جوانان و پژوهشهاي اجتماعي آستان قدس رضوي در حضور دكتر سيداحمد علوي قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي برگزار گرديد.

89/10/12 :تاريخ

  در مراسم توديع و معارفه مديرعامل مركز آفرينشهاي هنري آستان قدس رضوي

در اين مراسم گفتم: امروزه مهمترين وظيفه و دغدغه مؤسسات فرهنگي آستان قدس رضوي تبليغ دين است و همه مديران و كاركنان آستان قدس رضوي ابتدا بايد خودشان فرهيخته باشند تا بتوانند اثرگذاري لازم بر عموم داشته و سخن، كتاب، اثر و اعمالشان براي مخاطبان و خوانندگان الگو باشد و لازمه فرهيختگي، مجهز شدن به گوهر تقوا، وارستگي، نگاه علمي به ارزشهاي اسلامي، صداقت و درستي است.

89/10/05 :تاريخ

  احداث كارخانه سيمان توسط آستان قدس رضوي

آستان قدس رضوي در شهر آشخانه (نزديك بجنورد) در استان خراسان شمالي در حال احداث كارخانه سيمان مي باشد.

89/08/30 :تاريخ

  تقدير از اعضاي دبيرخانه ستاد دائمي جشنهاي دهه ميلاد امام رضا (ع)

با توجه به برگزاري باشكوه جشنهاي دهه ميلاد امام رضا (ع) در جلسه اي با حضور اعضاي محترم اين ستاد شركت كردم، در اين جلسه پس از استماع گزارش ستاد و تقدير و تشكر از اعضاي فعّال آن كه با سعي و تلاش فراوان موجب برگزاري شكوهمند اين ايام بودند، طي سخناني توصيه كردم به جاي افزودن به كميت و تعدد برنامه ها به كيفيت و محتواي برنامه ها پرداخته شود كه بتواند تأثير خاص فرهنگي را در سراسر كشور داشته باشد با توجه به برگزاري باشكوه جشنهاي دهه ميلاد امام رضا (ع) در جلسه اي با حضور اعضاي محترم اين ستاد شركت كردم، د

89/08/25 :تاريخ

  همايش ازدواج دانشجويي

همايش ازدواج هشت هزار زوج جوان دانشجو در محل سالن شهيد بهشتي مشهد برگزار گرديد. در اين مراسم شكوهمند و سرشار از معنويت طي سخناني با الهام و برگرفته از زندگي شايسته ائمه معصومين عليهم السلام توصيه هايي به اين عزيزان در زمينه نحوه بهتر زندگي كردن ارائه نمودم.

89/08/25 :تاريخ

  پيشرفت پروژه هاي فاكتور 8 و هورمون رشد

در جلسه هيأت مديره شركت داروسازي ثامن رأس ساعت 8 صبح شركت كردم، در اين جلسه ابتدا مديرعامل شركت گزارشي از صادرات محصولات به كشورهاي مختلف ارائه كرد. موضوع بعدي طرح شده پيشنهاد تأسيس يك كارخانه سرم سازي در كشور افغانستان (شهر هرات) با مشاركت وزارت بهداشت و درمان افغانستان بود كه مقرر شد با بررسي جهات مختلف اين مشاركت، گزارشي تهيه شود.

89/08/25 :تاريخ

  سهم 25% آستان قدس رضوي در احداث آزادراه كنار گذر شمالي

با همراهي استاندار خراسان رضوي، شهردار و فرماندار مشهد از پروژه آزادراه كنارگذر شمالي مشهد بازديدي سه ساعته داشتيم. در اين آزادراه آستان قدس رضوي حسب دستور توليت عظمي مشاركت 25% دارد و اميدواريم تا پايان سال به بهره برداري برسد. احداث اين بزرگراه خدمت بزرگي به زائران و مجاوراني است كه مشتاقانه به سوي مشهد مقدس رهسپارند. با توجه به حضور 25 ميليوني زائر سالانه در مشهد مقدس و جمعيتي حدود سه ميليون نفر احداث چنين آزادراهي بسيار ضروري بود.

89/08/20 :تاريخ

  شكوفاترين دوران موقوفات

مراسم افتتاح طرح توسعه كارخانه بناي سبك قدس رضوي در شهرستان ورامين با حضور مهندس عزيزيان، مدير عامل سازمان اقتصادي رضوي ، مصطفي واعظ طبسي، رئيس دفتر ويژه توليت آستان قدس رضوي و مدير عامل اين كارخانه و جمعي از مسئولين شهرستان ورامين برگزار گرديد.

89/08/18 :تاريخ

  افتتاح چهل و ششمين كتابخانه وابسته

مجتمع فرهنگي و كتابخانه امام رضا (ع) قوچان وابسته به آستان قدس رضوي طي مراسم باشكوهي افتتاح و به مردم عزيز قوچان اهداء گرديد.

89/08/18 :تاريخ

  برگزاري نخستين كنگره گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي

بيمارستان رضوي و مشهد مقدس را بهترين انتخاب و مناسبترين مكان براي برگزاري اين كنگره دانستم، مراسم افتتاح اين كنگره با حضور بيش از 300 پژوهشگر، سفرا، مسئولان گردشگري، مسئولان اتاق بازرگاني، نمايندگان وزارت بهداشت از 35 كشور خارجي برگزار گرديد.

89/08/18 :تاريخ

  سامانه پاسخگويي به سئوالات ديني آستان قدس رضوي

سامانه و پورتال پاسخگوئي به سئوالات ديني آستان قدس رضوي به طور رسمي در سالن همايش هاي اين مجموعه آغاز به كار كرد .

89/08/18 :تاريخ

  گشايش ساختمان نيايش (مجموعه نمازخانه) در مدرسه دخترانه امام رضا (ع)

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و به بركت استقرار اين نظام مراكز علمي و آموزشي بسياري از سوي آستان قدس رضوي تأسيس گرديد كه 100 هزار مترمربع از اين فضاها فقط در عرصه تأسيس مدارس امام رضا (ع) (با 40 هزار مترمربع زيربنا) از مقاطع پيش دبستاني تا پيش دانشگاهي در مشهد بوده است اين موفقعيت با الهام از مهمترين رسالت آستان قدس رضوي يعني توسعه و ترويج فرهنگ اسلامي براساس تبيين و تعميق معارف و آموزه هاي سيره رضوي بوده و محور چشم انداز بيست ساله نيز توسعه فعاليتهاي فرهنگي با پشتوانه هاي مالي موقوفاتي به وقوع پيو

89/08/18 :تاريخ

  افتتاح پانزدهمين مجتمع خدماتي – رفاهي و نمازخانه بين راهي امام رضا (ع)

باتوجه به محروميت سرخس، آستان قدس رضوي گامهاي بلندي در راستاي آباداني و عمران برداشته است و اگر برخي دولتها با آستان قدس رضوي همكاري ميكردند، اكنون منطقه ويژه اقتصادي سرخس نيز شرايط بسيار مطلوب تري در جذب سرمايه گذاران داشت.

89/08/18 :تاريخ

  بهترين هديه اي كه از امام رضا (ع) گرفتم

شايد خيلي ها فكر مي‌كنند كه بهترين هديه گرفتن از امام رضا (ع)، امكانات خوب، خانه خوب، فرزند خوب، همسر شايسته و ... باشد كه البتّه همه اينها خوب است ولي هيچ وقت نمي تواند بهترين هديه باشد.

89/08/06 :تاريخ

  كسب رتبه پرافتخار برترين روابط عمومي كشور

نزديك به 23 سال شغل من مديريت روابط عمومي آستان قدس رضوي بود. چه در آن سالهاي آغاز جواني كه بيش از 20 سال نداشتم و روابط عمومي تنها يكي دو نفر پرسنل داشت و بصورت بخش بود و چه زماني كه به يك اداره كل تبديل شد ( حوزه مشاورت) هميشه با علاقه و عشق فراوان كارم را انجام مي دادم، براي كارم ارزش و اهميّت قائل بودم و با انگيزه معنوي خيلي بالايي كار مي كردم

89/08/06 :تاريخ

  استفاده بيشتر از فضاي مجازي

با توجه به اهميت استفاده از تكنولوژي فضاي مجازي كه مي‌تواند سطح وسيعي را در جهان پوشش بدهد و تحول بزرگي را در زمينه اطلاع رساني به عمل بياورد.

89/07/25 :تاريخ

  شركت در مراسم تشييع يكي از همكاران آستان قدس رضوي

يكي از كارمندان فعال بخش مراسم و مناسبتهاي ويژه اداره تبليغات اسلامي حوزه معاونت تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي مرحوم جعفر شيخ پور بود كه به همراه پدرش در يك سانحه دلخراش رانندگي به لقاءا... پيوست.

89/07/25 :تاريخ

  همايش علمي و پژوهشي خدمات فرهنگي براي زائر

ساعت 9 صبح در اولين روز دهه كرامت كه مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) بود در همايشي كه از سوي بنياد پژوهشهاي اسلامي آستان قدس رضوي تحت عنوان همايش علمي و پژوهشي خدمات فرهنگي براي زائر، شركت كردم

89/07/20 :تاريخ

  بازديد از باغات آستان قدس رضوي

آستان قدس رضوي حدود 800 هكتار باغ در شهر مقدس مشهد دارد كه به همراه جناب آقاي مهندس عزيزيان مدير عامل مؤسسه سازمان اقتصادي رضوي از نظر تخصصي باغباني و باغداري كليه اين باغات مورد بازديد قرار گرفت.

89/07/18 :تاريخ

  احداث مجتمع ورزشي درمنطقه غير متمكن

دومين مجتمع ورزشي عظيم آستان قدس رضوي در منطقه محروم و غير متمكن شهرك شهيد رجايي در حال احداث است و مراحل پاياني ساختماني را مي گذراند و اميد داريم در دهه كرامت افتتاح شود.

89/07/18 :تاريخ

  اقدامات ورزشي آستان قدس رضوي

آستان قدس رضوي همواره در امور خدماتي و اجتماعي، بخصوص ورزشي پيش قدم بوده است. حسب دستور توليت عظماي آستان قدس رضوي سرمايه گذاريهاي چشمگيري در امر ورزش بويژه در مشهد مقدس جهت ايجاد نشاط، سلامت و تندرستي كه خود مقدمه اي است براي تلاش و فعاليت و سازندگي و انجام امور عبادي ، مذهبي انجام داده است.

89/07/18 :تاريخ

  بازديد از كارخانه بناي سبك

شركت بناي سبك ( هبلكس ) از شركتهايي است كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي توسط مرحوم بجستاني مقدم وقف بر آستان قدس رضوي شده است. اين شركت محصولات ساختماني سبك و جديد را توليد و ارائه مي نمايد كه در امر ساختمان سازي روز بسيار كاربري داشته و مفيد است.

89/07/18 :تاريخ

  بازديد از نمايشگاه قرآن

براي بازديد از نمايشگاه قرآن ساعت 9/30 شب گذشته به نمايشگاه بين المللي مشهد رفتم. اگرچه از قبل يك ساعت زمان براي بازديد از نمايشگاه پيش بيني شده بود امّا تا 2/30 ساعت به طول انجاميد. با توجه به محتواي بسيار جالب و متنوّع نمايشگاه قرآن، جمعيّت نسبتاً خوبي حضور داشت. مديران فرهنگي آستان قدس رضوي هم حضور داشتند و جناب حجت الاسلام والمسلمين محمدي معاون وزير ارشاد اسلامي و رئيس مركز قرآني و ... .

89/06/22 :تاريخ

  حضور در ضيافت معنوي صحن هدايت همراه با معاون اول رئيس جمهور

امروز معاون اول رئيس جمهوري جناب آقاي رحيمي به همراه وزير راه و ترابري، رئيس بنياد شهيد آقاي دكتر عبدالهيان، آقاي صاحب محمدي، مديركل راه آهن جمهوري اسلامي، جمعي از نمايندگان مشهد و استان خراسان رضوي، استاندار و معاونان استانداري خراسان رضوي و همراهان كه براي برگزاري جلسه كارگروه زيارت به مشهد مشرّف شده بودند در مهماني و ضيافت افطار حرم مطهر حضرت رضا (ع) در صحن هدايت شركت و در كنار ساير روزه داران از اقشار مختلف مردم مشهد افطار كردند.

89/06/16 :تاريخ

  « بازديد از عمليات اجرايي كارخانه بناي سبك

يكي از كارخانجات آستان قدس رضوي كه آماده افتتاح است كارخانه جديد بناي سبك است كه با توجه به تكميل عمليات نصب كارخانه آماده بهره برداري است

89/06/16 :تاريخ

  مراسم شبهاي قدر

شب نوزدهم به همراه خانواده ساعت 9 بود كه به حرم مطهر مشرف شديم و در مراسم شركت كرديم. جمعيت انبوهي از مشهديها به طرف حرم مطهر مشرف مي شدند.

89/06/11 :تاريخ

  ملاقات عمومي

هر هفته در طي اين سالها (به مدت بيش از 5 سال) كه من توفيق خدمتگزاري در جايگاه قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي را دارم، روزهاي سه شنبه با افرادي كه به نوعي با آستان قدس رضوي كار و يا مشكلي دارند از ساعت 9 تا 12 و گاهي اوقات الي 13 ملاقات عمومي دارم

89/06/11 :تاريخ

  حضور پرشور مجاوران و زائران عزيز حضرت رضا (ع) در مراسم ليالي قدر

برگزاري مراسم شبهاي قدر در حرم مطهر از يك ويژگي خاصي برخوردار است. چون غالب مجاوران و مردم مشهد و بعضاً اهالي روستاهاي اطراف (بخصوص امسال كه ماه مبارك در فصل تابستان است)، همچنين زائران در اين مراسم به صورت مشتاقانه و شيفته وار شركت مي‌كنند

89/06/08 :تاريخ

  بي نظيرترين سفره در جهان اسلام

از استاندار، فرماندار، شهردار و معاونين استانداري دعوت كرديم براي افطار در صحن هدايت حضور پيدا كنند

89/06/02 :تاريخ

  « ديدار با اعضاي اصلي ستاد دائمي برگزاري جشنهاي ميلاد حضرت رضا (ع)

براي برگزاري هرچه باشكوهتر جشنهاي ميلاد مسعود حضرت امام رضا (ع) در آستان قدس رضوي همه ساله كليه برنامه هاي پيش بيني شده از طريق ستاد دائمي برگزاري اين جشنها ابلاغ مي‌شود.

89/06/02 :تاريخ

  بازديد از نمايشگاه تذهيب قرآني در محل نگارخانه رضوان در ايام ماه مبارك رمضان

بازديد از نمايشگاه تذهيب قرآني در محل نگارخانه رضوان در ايام ماه مبارك رمضان

89/06/02 :تاريخ

  پژوهش، ضروري‌ترين گام براي رشد و تعالي جوامع‌ است

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در بازديد از نمايشگاه پژوهش و فناوري مشهد گفت: پژوهش و تحقيق، مهم‌ترين و ضروري‌ترين گام براي رشد و تعالي هر جامعه است.

88/10/22 :تاريخ

  حفاظت و توسعه جايگاه موقوفات وظيفه اي شرعي، قانوني و همگاني است

قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي در جلسه معارفه معاونت جديد امور حقوقي و موقوفات آستان قدس رضوي بر صيانت، حفاظت و توسعه موقوفات وعمل به نيات واقفان محترم تاكيد كرد.

88/01/29 :تاريخ

  در گفتگو با قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي تشريح شد: جلوه مديريت اسلامي در شكل‌گيري 30 سال تلاش مقدس

در آستانه سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، عملكرد 30 ساله آستان قدس رضوي در سايه مديريت موفق اسلامي و با اتكاي به منابع موقوفات و نذورات مورد ارزيابي قرار گرفت.

87/12/04 :تاريخ

  بازديد قائم مقام توليت آستان قدس رضوي از نمايشگاه هفته پژوهش

تحقق اهداف چشم‌انداز، تنها از مسير پژوهش و مطالعات بنيادي ممكن مي‌شود (به همراه مجموعه عكس هاي بازديد از نمايشگاه هفته پژوهش)

87/09/28 :تاريخ

  قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي: كتاب و كتاب خواني از اساسي‌ترين مباني توسعه فرهنگ و مفاهيم اسلامي است

قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي، گسترش كتاب و كتاب‌خواني را يكي از اصلي‌ترين راه‌هاي توسعه امور فرهنگي و آموزه‌هاي اسلامي عنوان كرد.

87/09/06 :تاريخ

  اصحاب رسانه از شيوه هاي هنرمندانه در ترويج معارف رضوي بهره گيرند

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي با تاكيد بر اطلاع رساني با شيوه هاي هنرمندانه در ترويج فرهنگ و معارف رضوي از سوي دست اندركاران حوزه رسانه، گفت: برنامه هاي رسانه ملي تاثير به سزايي در تعميق آموزه هاي ديني و اسلامي در ميان مردم دارد.

87/09/02 :تاريخ

  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: نوآوري در کارهای تبلیغی از ضرورت‌ها و موجب شكوفايي فرهنگي است

قائم مقام تولیت عظماي آستان قدس رضوی گفت: بهره گیری از شیوه‌های نوین و خلاقانه در کارهای تبلیغی فرهنگی با توجه به نیازها و انتظارات مخاطبان در هر سطحی از ضرورت‌ها و موجب شكوفايي استعدادها و جامعه است.

87/08/27 :تاريخ

  عملكرد موفق آستان قدس رضوي، نتيجه مديريت روحانيت معظم است

قائم مقام توليت عظماي آستان قدس رضوي گفت: بايد سيره و روش حضرت رضا(عليه‌السلام) را در شئون مختلف جامعه كاربردي و آموزه‌هاي آن حضرت را در بين اقشار مختلف منتشر كنيم.

87/08/17 :تاريخ